Krok 30. Zaplanuj wykończenie sypialni

Sypialnia postrzegana jest jako najważniejsze pomieszczenie w domu, gdyż stanowi miejsce odpoczynku, snu i regeneracji sił. Dlatego też warto zadbać o jej właściwie umeblowanie.

Zaleca się dobranie stonowanych, ciepłych kolorów (np. brązów), również jeśli chodzi o meble. Umeblowanie sypialni zależy od jej wielkości. Niezależnie od metrażu, zawsze najważniejszym punktem tego pomieszczenia jest łóżko. W końcu spędzasz w nim jedną trzecią życia.
Rama oraz materac muszą być stabilne, wygodne, wykonane z surowców najwyższej jakości oraz odpowiednio duże. Interesującym dodatkiem może tu być umieszczony za łóżkiem zagłówek o dowolnej barwie i formie. Najlepszym wyborem jeśli chodzi o łóżka będzie drewniane o łagodnie zaokrąglonych krawędziach oraz wysokim zagłówkiem. Szafka nocna również może stanowić część zagłówka, tworzyć większą konstrukcję, która będzie okalać przestrzeń za łóżkiem bądź być przymocowana do ściany. Jeśli jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami dużej sypialni, to możemy sobie pozwolić na wprowadzenie takich elementów jak parawan lub zwisająca z sufitu zasłonka, która będzie oddzielała dany fragment naszej oazy relaksu.

W sypialni bardzo ważne jest także odpowiednie oświetlenie. Oprócz zastosowania standardowego górnego oświetlenia warto wprowadzić oświetlenie punktowe oraz mniejsze lampki. Szczególne polecane są półprzezroczyste abażury, stwarzające kameralny nastrój.

Jeśli chodzi o dodatki, to najlepiej jest skupić się na wyraźnych elementach, jak np. oryginalny dywan czy wyjątkowe rękodzieło. Można również pokusić się o szafę, pufę czy kominek w sypialni.

Najważniejsze jest to, żeby sypialnia była miejscem relaksu i oazą spokoju. Wówczas odpoczynek będzie pełny i efektywny. Warto bawić się kolorami, dodatkami czy umeblowaniem, o ile będziesz budzić się w sypialni z uśmiechem na buzi i pełny pozytywnej energii.

«
»Dodaj komentarz