projekt domu

Krok 5. Zamów projekt domu

Wykonanie projektu domu jest niezbędne do uzyskania pozwolenia na budowę swoich wymarzonych czterech kątów. Jeśli będziesz mieć szczęście i trafisz na dobrego architekta, to Twoje gniazdko będzie nie tylko komfortowe, ale i funkcjonalne.

Bardzo ważnym krokiem podczas realizacji budowy domu jest wybór projektu domu. Zasadniczo masz dwie opcje: gotowy projekt domu (szablon) bądź zaprojektowanie domu na zamówienie. Ostatecznie jeśli chcesz wprowadzić się natychmiast możesz zdecydować się na szybki zakup domu już wybudowanego, wymagającego urządzenia.

 

Gotowy projekt domu

Największym plusem gotowego projektu domu jest to, że od razu masz go w ręku i nie musisz czekać nawet paru miesięcy na jego realizację ze strony architekta. Jest on również nieporównywalnie tańszy niż ten przygotowywany dla indywidualnego inwestora (1500-3000 zł). W koszta należy także wliczyć niezbędną adaptację do indywidualnych potrzeb inwestora i wymogów działki budowlanej (1000-7000 zł). Dodatkowym atutem będzie również pełna i natychmiastowa wizualizacja projektu domu oraz szansa porównania różnych rozwiązań. Jest to idealne rozwiązanie dla niedoświadczonego inwestora.

 

Projekt domu na zamówienie

Dom na zamówienie stanowi możliwość swobodnego zaprojektowania własnego domu, który będzie odzwierciedleniem wyobrażeń i potrzeb danego inwestora. Do wad tego typu rozwiązań należy niestety wysoka cena, zależna od marki wybranego architekta i wynosząca od 3 do 5% wartości gotowego budynku. Efekty wykonania własnego projektu wymarzonego domu będą widoczne dopiero po zamieszkaniu w nim. Wówczas zauważysz czy Twoje wizja miała więcej plusów czy też minusów.

 

Wybór metody uzyskania projektu budowlanego własnych „czterech ścian” zależy od indywidualnych potrzeb i wizji inwestora oraz od jego możliwości finansowych. Jednym z najważniejszych zadań, które przed przyszłym właścicielem domu stoją jest znalezienie odpowiedniego architekta. Musi on się świetnie rozumieć z inwestorem, niezależnie od tego, czy zleci mu on adaptację szablonu czy też wizji projektanta.

 

«
»


2 komentarze

  1. Karolina pisze:

    Ja zdecydowałam, że kupie gotowiec. Jest teraz tak duży wybór, że nie miałam wątpliwości, że znajdę coś dla siebie. Ostatecznie wybrałam dom na dyskontprojektow.pl i nie za 1500 czy 3000 zł ale z a 650 zł Dyskontprojektow ma najtańsze projekty domów jednorodzinnych w Polsce.

  2. Martyna pisze:

    My właśnie na tym etapie jesteśmy i przyznam, że wybranie odpowiedniego projektu nie należy do najłatwiejszych, a z kolei nie chcemy projektu na zamówienie tylko dla nas bo też nie ma co przesadzać, jak na razie najbardziej podobają nam się projekty proponowane przez domywzieleni- bardzo nowocześnie ale i z klasą wyglądają więc myślę, że na nich właśnie się zdecydujemy


Dodaj komentarz